banaafra@gmail.com 02122751170
بازسازی خانه

قبل از بازسازی خانه تان این مطلب را حتما بخوانید

اینو می دونین که خونه هایی که توشون زندگی می کنیم قابل تغییر هستن ؟ الزاما لازم نیست در همین شرایط باقی بمونن؟
مثلا دیوار ها قابل حذف شدن یا جابجاشدن هستن . یا اینکه اگه از شرایط فعلی خونتون راضی نیستین و مثلا می خواین اتاق های بزرگتری داشته باشین یا اینکه آشپزخونتون دلباز تر باشه .. هیچ جای نگرانی وجود نداره تمام خواسته های شما قابل اجراس.به طور کلی اینجوری بهتون بگیم که تمام پلان خانه شما می تونه تغییر کنه و همه فضای جای خودشون را به دیگری بدن .

صبر کنین موضوع فقط در همین جا تموم نمی شه .این فقط منزل شما نیست که می نوته تغییر کنه بلکه خیلی وقت ها بجای خرید یک خانه نوساز که خیلی هم قیمت بالایی دارند و گران هستند می تونین خونه قدیمی تری را با قیمت بسیار کمتر از یک خانه نوساز خریداری کنین که نیاز به تغییر و بازسازی کلی داشته باشه و با صرف هزینه منطقی و اصولی خونه ای در حد یک خانه نوساز داشته باشین که نتنها کلی ارزون تر خریداریش کردین بلکه بعد از اینکه بازسازیش کردین کلی افزایش قیمت پیدا می کنه یعنی دوسر سود برای شما . البته حتما شما بهتر از من می دونین که این کار تخصص می خواهد و نیازمند طراحی های خاص هستش تا به هدفی که مدن نظرتون هست برسین .حتما تا به حال برای شما هم رخ داده که خودتان کلی هزینه برای منزلتان می کنین ولی به قول معروف اخر کار انگار کارایی که انجام دادین سکه ندارن؟ می دونین چرا ؟

دلیلش را همین جا بهتون می گم طراحی بخش بندی ساختمان و تصحیح اصولی فضا ها استفاده صحیح از رنگ ها و ترکیب هارمونیک انها هماهنگی سبک های معماری لحاظ شده در بازسازی منزلتون و کلی مسایل دیگه از موضوعاتی هستند که نیاز به تخصص و دانش فنی دارد بخشی از بازسازی واقعا یک هنر است ترکیب رنگ ها و انتخاب لوازم و ترکیب متقارن یا نا متقارن همگون یا غیر همگون .هم سان یا غیر همسان یک هنره که براش تخصص و مهارت لازم هست .اینکه یک مجموعه مهندسی و معماری بتونه درک درستی از خواسته های شما داشته باشه و اصولی ترین و کاربردی ترین نتیجه را براتون فراهم کنه نکته ای هستش که مجموعه های مهندسی - معماری را از هم متفاوت کرده.

نکته مهم اینه که بسته طراحی و کیفیت اجرایی که توسط مجموعه تخصصی معماری و بازسازی ای که انتخاب می کنین ارزش افزوده متفاوتی نسبت به هزینه ای که می پردازین دریافت خواهید کرد . لذا انتخاب یک مجموعه حرفه ای برای طراحی و بازسازی منزلتان اهمیت بسیار بالایی دارد .

هر زمان که تصمیم به انجام یک کار و یا هدفگذاری برای ایجاد یک تغییر می کنیم یکی از مهم ترین موضوعات برآورد هزینه است .قطعا این سوال برای شما پیش امده که هزینه بازسازی منزل شما چقدر است ، نگران نباشد ما اینجا هستیم تا به شما دراین مسیر کمک کنیم پس قبل از اینکه شروع به هر کاری کنید این چند کار را انجام دهید .

برای بازسازی باید درک کاملی از نیازهایتان داشته باشید

یک قلم و کاغذ بردارید و تمام خواسته هایتان را بدون محدودیت بنویسید . مثلا بنویسید . سقف سالنم را دوست نداریم و می خواهم تغییر کند یا محل کانال کولر ها مناسب نیست و تهویه بدرستی انجام نمی شود و یا اینکه اتاق خواب ها کوچک است و کمد کمی دارد و یا نور آشپزخانه کافی نیست و هر آنچه که مد نظر شماست همه و همه را کامل و با جزییات یادداشت کنید .

فضاهایی که می خواید در آنها تغییراتی اعمال بشود را به صورت حدودی متر کنید و بعد از ان می توانید با ما تماس بگیرید تا در این خصوص شما را بیشتر راهنمایی کنیم

بازسازی و دکوراسیون داخلی


ایجاد تغییرات کلی در آشپزخانه ، سالن ، اتاق خواب ها و سرویس های بهداشتی کار بسیار دشواری به نظر می اید ؟

بله حق را کاملا به شما می دهم ، انجام این امور امری بسیار تخصصی و حساس هستند . برخی مواقع کوچک ترین خطا در زمان بازسازی هزینه های مازاد و خارج از برنامه برای شما به همراه می آورد ، که در صورت تعدد در آنها ممکن است پرداخت دیگر هزینه های اصلی برای شما دشوار شود که این موضوع شرایط را سخت تر از گذشته می کند .

داشتن یک پلان با جانمایی درست که فضا های بلااستفاده منزل شما را کاراتر کند ، کار یک متخصص معماری و طراح با تجربه و آگاه است . منزل شما محل آرامش و امن در زندگی شماست ، به آن نمی توان کم توجه بود ، تمام رنگ ها محدودیت یا وسعت فضا ها ، دسترسی ها و امکانات در واحد مسکونی شما تاثیر مستقیم بر روح و روان شما دارد . برای خدتان ارزش قایل باشید .

اگر هنوز هیچ ایده ای برای بازسازی منزل خود ندارید نگران نباشید

در امر بازسازی بدلیل اینکه کیفیت و قیمت متریال ها با هم بسیار متفاوت است و تنوع در آنها بسیار بالاست ، با توجه به تفاوت سلیقه و خواسته کارفرمایان هزینه های بازسازی برای هر واحد مسکونی بنا به میزان تغییرات و یا نوع طراحی متفاوت می باشد ، که می بایست برای هر یک به صورت جداگانه برآورد و محاسبه گردد

برای همین برآورد هزینه بازسازی براساس معیار قیمت بر هر متر مربع امری اشتباه و غیر قابل استناد است . پس اگر می خواهید بدانید در مرحله اول ، بازسازی منزل شما چقدر هزینه بر می دارد . مهمترین کار که باید انجام دهید این است که طبق گام هایی گه پیش تر خدمتتان ذکر کردیم حرکت نمایید و لیست خواسته ها و نیازهایتان را در اختیار یک متخصص قراربدهید تا بتوانید مشاوره صحیح تخصصی دریافت کنید .

بازسازی و دکوراسیون داخلی در نیاوران


برخی افراد بودجه محدودی جهت بازسازی منزل خود دارند و این موضوع ایشان را نگران کرده است که ایا امکان رسیدن به نتیجه مطلوب را دارند ؟ در جواب می گوییم بلی ، یک مجموعه حرفه ای می تواند بهترین کمک برای شما باشد ، چرا که با تسلط بر نتیجه کار می تواند بهترین راهنما و مجری برای شما جهت نیل به هدف مد نظرتان باشد . خیلی مواقع عده ای بدلیل محدودیت در بودجه بازسازی به منظور کاهش هزینه خودشان اقدام مستقیم به انجام این امور می کنند با این تصور که در هزینه ها صرفه جویی شود ولی متاسفانه در اکثر مواقع بدلیل اینکه اطلاعات تخصصی و صحیحی از روند و در کل از این مسیر ندارند یا دچار خسارت می شوند و یا مجبور به پرداخت هزینه های مازاد می شوند که ایشان را از هدفی که در ابتدای مسیر داشته اند دور می کند .

شما با هر بودجه و سلیقه ای می توانید به کمک یک مجموعه حرفه ای معماری منزل خود را بازسازی کنید و گویی در منزلی جدید قدم می گذارید .

بازسازی چیه؟

بازسازی به مجموعه روند معماری و عمرانی اتلاق می شود که موجب تغییرات اساسی و یا جزیی در یک بنا گردد این تغییرات از نقاشی دیوار های شروع و تا تغییر کامل پلان می تواند پیش برود . در بازسازی هیچ محدودیتی برای ما وجود ندارد.

هر بخش از منزل شما می تواند به روش های متعددتغییر ذاتی یا روبنایی داشته باشد از ترکیب رنگ ها در کف و دیوارها گرفته تا تغییر ارتفاع سقف ها ، از هوشمند سازی منزل شما تا ... آیا شما در داخل آشپزخانه تان یک انباری یا به اصطلاح پنتری احتیاج دارید ؟ آیا می خواهید اتاق خواب شما تبدیل به اتاق مستر شود ؟ آیا یک تراس دلباز دارید و می خواهید بتوانید استفاده بیشتری از آن بکنید ؟

شما می توانید به تمام خواسته هایتان برسید .

بازسازی چیست

فضای خصوصی چه تفاوتی با فضای عمومی دارد :

بگذارید خیلی ساده بگویم هر واحد مسکونی نیازمند تفکیک فضا هاست که آشپزخانه ، سالن پذیرایی ، سرویس های بهداشتی و ... از این قبیل تفکیک ها به حساب می آیند . شما به عنوان یک مالک به طور مثال دوست ندارید که میهمان شما از خصوصی ترین بخش های خانه شما سر در بیاورد و عدم دستیابی به این مهم شما را معذب کرده است . فکر کنم تقریبا متوجه شده اید که منظور من از این فضا های چیست . فضا های خصوصی شمال حمام ، اتاق های خواب ، سرویس بهداشتی خصوصی و در صورت وجود اتاق تلویزیون و آشپزخانه می باشد و فضا های عمومی منزل شما ورودی ، تراس ها ، و سالن پذیرایی است .

در زمان بازسازی پیشنهاد ما تفکیک این فضا هاست ، این تغییر تاثیر بسیار مطلوب در روند زندگی شما خواهد داشت.

رعایت این نمونه از نکات که تخصص ی مجموعه حرفه ای می باشد ضریب آرامش و احساس امنیت را برای شما افزایش می دهد و در افزایش میزان رضایتمندی شما از محل زندگیتان نقش موثری دارد .

 دکوراسیون در نیاوران


پس از بازسازی و دکوراسیون داخلی رنگ ها تاثیر بسزایی در محیط زندگی شما خواهند گذاشت .

برای مثال رنگ سبز بدلیل انرژی بالایی که در شید رنگی خود دارد موجب احساس آرامش و امنیت در شما می شود و استرس و خستگی را از شما دور می کند . می بینید چقدر تک تک اجزا و رنگ ها در زندگی شما تاثیر گذار هستند ؟ در برخی واحد های مسکونی جانمایی اتاق ها بدرستی انجام نشده اند و نور مناسبی در طی روز ندارند . عدم دسترسی به نور صبح و یا نزدیکی اتاق خواب یه یکی از پرترددترین فضا های خانه ، عدم وجود کمد کافی از جمله مشکلاتی هستند که در بسیاری از واحد های مسکونی قابل اشاره هستند که این موضوعات را در بسیاری از خانه های نوساز هم شاهد هستیم . وجود این چنین محدودیت ها موجب عدم رضایت ساکنین واحد های مسکونی می شود و تمایل به تعویض منزل خود می کنند که بدلیل بالا بودن قیمت ها این امکان برایشان حاصل نمی شود لذا با یک بازسازی ساده می توانند براحتی و صرف هزینه ای بسیار کمتر از تعویض خانه مجددا منزلی نو داشته باشند که اساسا برای خودشان طراحی و اجرا شده باشد .

زندگی ما تحت تاثیر عوامل محیطی است و کدام محیط بیشتر از منزل ما بر زندگی و خانواده ما تاثیر گذار است ؟

نکته مهم دیگر اینکه هر متریال و یا اکسسوری برای منزل ما مناسب نیست از این جمله می توان به این اشاره کرد که طرح و رنگ و مدل کابینت ها برای واحد های مسکونی کوچک و بزرگ متفاوت است و برای هر کدام شرایط و طراحی متناسب با آن فضا بررسی و تهیه می شود و به عبارتی امکان استفاده از یک طرح و یا مدل برای هر دو سایز آپارتمان نتیجه مطلوبی به همراه نخواهد داشت.

موضوع طراحی داخلی و دکوراسیون بر خلاف آنچه که به صورت سنتی تصور داریم امری تخصصی است . تمام فضاها ، رنگ ها و اجسام از خود انرژی دارند و به صورت ناخودآگاه توسط ما درک می شوند .

کابینت آشپزخانه در نیاوران

بازسازی خانه و نوسازی آشپزخانه :

در بازسازی آشپزخانه طرح و مدل کابینت ها قابل تغییر است ، کاشی دیوارها و سرامیک کف ، محل قرارگیری تاسیسات قابل تغییر است . شاید آشپزخانه شما قدیمی شده و محل مناسب برای قرارگیری یخچال ، ماشین لباسشویی و یا ظرفشویی ندارید و یا شاید آشپزخانه شما جدید است ولی طرح جالبی ندارد و جایی برای فر و دیگر لوازم در ان تعبیه نشده است . در بازسازی آشپزخانه امکان تغییر محل قرارگیری گاز ، هود ، سینک وجود دارد و همین طور این امکان وجود دارد که آشپزخانه پوشیده تر شود تا دید کمتری از سالن به داخل آن باشد و یا اینکه برعکس موانع صلب را بین آشپزخانه و سالن حذف کرد تا فضا ها نور بهتری داشته باشند . همه اینها براساس شرایط و موقعیت هر واحد مسکونی متفاوت می باشد .

بازسازی ساختمان و نوسازی تاسیسات :

ساختمان هایی که معمولا سن ساخت در آنها بیش از ده سال می باشد معمولا بدلیل استحلاک بنا نیازمند بازسازی در بخش تاسیسات می شوند . این امر شامل تغییر لوله کشی تعویض کابل ها و یا کلید پریز ها و عواملی از این قبیل است زمان بازسازی تاسیسات ساختمان بهترین موقعیت برای تغییر در دیگر بخش ها نیز می باشد چرا که ساختمان یا واحد مسکونی نیازمند تخریب جدی خواهد بود بدین دلیل که تاسیسات در دل بنا قرار دارند و برای دسترسی به انها برای تعویض و یا تعمیر نیاز به تخریب جدی تری است که خود موجب نیاز به تعویض متریال های زیادی اعم از کاغذ دیوار یا متریال کف بنا می شود .

مدت زمان بازسازی منزل و ساختمان چقدر است :

همان طور که در مطالب قبل خدمت شما اعلام کردیم ، هر واحد مسکونی بنا به شرایط و نیاز های خود نیازمند تغییرات مختص به خود می باشد . این امر باعث می شود جدول زمانبندی اجرا در هر واحد نسبت به دیگری متفاوت باشد ولی به طور کلی از کمترین زمان حدود شش روز و تا بیشترین زمان حدود سه ماه بازه زمانی برای بازسازی متغیر است .

مراحل بازسازی منزل به چه صورت است :

در بازسازی اصولی یک واحد مسکونی موارد زیر به ترتیب انجام می شوند
اول بازدید و برداشت پلان واحد و شنیدن نظرات و خواسته های کارفرما
دوم طراحی سه بعدی جهت تهیه برنامه ریزی اجرایی
سوم تخریب کف ، سقف ، دیوار ها در صورت نیاز
چهارم تعویض و یا تعمیر تاسیسات واحد و یا تغییر محل قرارگیری آنها در صورت نیاز که در طراحی لحاظ شده است
پنجم کفسازی سرویس ها و آشپزخانه
ششم عایق بندی
هفتم اجرای سقف ها در صورتی که در طراحی دیده شده باشد
هشتم تعویض پنجره ها
نهم گچ کاری دیوارها و سقف ها
دهم اجرای سنگ ، سرامیک و کاشی
یازدهم انجام تزییناتی که باید قبل از نقاشی اجرا شوند
دوازدهم نقاشی
سیزدهم صاب زنی کف در صورت نیاز
چهاردهم نصب سرویس های بهداشتی و دیگر تاسیسات
پانزدهم اجرای تزیینات چوبی مانند دکورها ، کمد ها ، درها ، کابینت و ...
شانزدهم دکوراسیون در صورتی که در قرارداد ذکر شده باشد

مراحل بازسازی خانه

شرایط بازسازی خانه :

شرایط بازسازی خانه هم یکی از موضوعات با اهمیت در روند و زمان اجرای پروژه بازسازی است ، موقعیت مکانی ساختمان ، شرایط همسایگی واحد مسکونی ، کاربری ساختمان و عواملی از این قبیل ، از جمله شرایط تاثیر گذار بر روند بازسازی خانه شما خواهند بود .

ایده برای بازسازی :

ایده برای بازسازی منزل در واقع هسته اصلی در امر بازسازی است که تمام مراحل کار منوط به این مهم است . ایده و طراحی همچون برنامه ای مدون عمل می کند که موجب رسیدن به نتیجه مطلوب و دلخواه شماست .

بازسازی خانه های قدیمی :

خانه های قدیمی به سه دسته تقسیم می شوند : خانه های قدیمی که هنوز قابل سکونت هستند . خانه های قدیمی متروکه و دسته سوم خانه هایی هستند که با اینکه سن بنا نسبت دیگر دسته ها بالا نیست ولی بدلیل کیفیت ساخت دچار استهلاک زیاد و یا زود هنگام شده اند که همگی اینها نیازمند بازسازی جهت حفظ و نگهداری و استفاده می باشند

بازسازی خانه قدیمی در نیاوران

بهترین شرکت های بازسازی کدام هستند :

بهترین شرکت های بازسازی به آن دسته از شرکت های معماری اتلاق می شود که نتنها در زمینه های طراحی و ساخت فعال هستند بلکه سابقه بالا در انجام پروژه های متعدد و متنوع دارند . تنوع اجرا در طراحی و ساخت بنا های بزرگ تا بازسازی های سازمانی و مسکونی منجر به کسب تجربه ای ارزنده در این چنین مجموعه های معماری شده است که باعث کاهش هزینه های اجرایی و همچنین کاهش خسارات احتمالی می گردد و انتخاب این مجموعه ها انتخاب بهتری برای بازسازی خواهد بود .

مزیت انتخاب این نمونه از شرکت ها جهت بازسازی واحد های مسکونی توسط کارفرمایان بقدری از اهمیت برخوردار است که اگر ساده آن را مطرح نماییم در بسیار موارد به نسبت کار با مجموعه های کم تجربه هزینه بازسازی و موارد حاشیه ای آن به حدود ۳۰ درصد کاهش خواهد داشت و کیفیت اجرایی نیز بر همین اساس افزایش خواهد یافت .

بازسازی خانه های قدیمی با کمترین هزینه:

یک مجموعه معماری و مهندسی موفق ، مجموعه ای است که بتواند بر آورد صحیحی در زمان طراحی از هزینه های اجرایی داشته باشد تا بتواند مدیریت صحیحی بر روی هزینه ها داشته باشد یکی از مزیت های یک مجموعه حرفه ای معماری این می باشد که هزینه فعالیت های اجرایی توسط آنها از هزینه های اجرایی همان کار توسط یک فرد عادی کمتر باشد .

دکوراسیون در فرمانیه

بازسازی خانه کوچک :

روند بازسازی خانه های با مساحت کم بسیار متفاوت از بازسازی خانه های با مساحت بالاست . در خانه های کوچک در نظر گرفتن نکات جزیی و ریز بینی در ترکیب ها و فضا سازی ها از اهمیت و اولویت بیشتری نسبت به خانه های بزرگ بر خوردار است . رنگ بندی هارمونی رنگ ها با اجسام در این خانه ها بسیار با اهمیت تر است و موارد بسیاری در طراحی خانه های کوچک باید در نظر گرفته شود که شاید خیلی از آنها در خانه های بزرگ حتی در نظر هم قرار نخواهند گرفت .

معمولا اینها سوالاتی است که مطرح می شوند :
می خواهم خانه ام را ارزان بازسازی کنم ولی نمی دانم چه کار باید انجام دهم
هزینه بازسازی خانه من چقدر می شود ؟
بدنبال یک مجموعه حرفه ای برای بازسازی خانه ام هستم ولی نمی دانم چه ویژگی ای باید داشته باشند

و بسیاری سوالات دیگر که در این مقاله به تمام این سوالات پاسخ دادیم پس اگر هنوز این سوالات برای شما مطرح است خواهش می کنیم که مجدد مطالب این مقاله را از ابتدا مطالعه کنید چرا که تلاش کردیم پاسخ سوالات شما را در این مقاله به شما تقدیم کنیم . رفع دغدغه های فکری شما و بالا بردن سطح آگاهیتان نسبت به امر بازسازی هدف از تهیه این مقاله بوده است .

بازسازی خانه کوچک

آیا می دانید تفاوت بازسازی خانه ، تعمیرخانه و نوسازی در چیست ؟

جواب این سوال این است که نوسازی خانه یعنی دوباره ساختن ، بدان معنی که برخی زمان ها انقدر حجم تغییرات در خانه بالاست که گاهی فقط اسکلت ساختمان باقی می ماند و همه چیز در آن از نو ساخته می شود و برخی زمان ها هم حجم تغییرات بقدری کم است که به آن بجای بازسازی تعمیر خانه می گویند و اختلاف این دو حالت را به اصطلاح همان بازسازی می گویند که دو مورد قبل را هم در دل خود دارد .بازسازی خانه بیشتر شبیه به نازک کاری است و هر کاری که بعد از سفت کاری در یک ساختمان با سال ساخت بالا بالا و یا حتی نوساز انجام بشود اطلاق می گردد .

از مسایل مهم در بازسازی موضوع قرارداد است . میزان بازسازی منزل شما هرچقدر هم که کم باشد حتما برای ان قرارداد امضا کنید . چرا که قرارداد سندی است بین کارفرما و پیمانکار که از هر گونه سو استفاده جلوگیری می کند و به واسطه قرارداد ، پیمانکار موظف خواهد بود بازسازی منزل شما را با کیفیت مد نظر تحویل دهد .

اگر می خواهید بازسازی خانه تان را خودتان انجام دهید و در ذهنتان این است که برای ان چه کاری باید انجام دهید ، باید در جواب به شما بگوییم که حتما در ابتدای کار و پیش از شروع و اقدام به هر کاری طرح کاری را که می خواهید انجام دهید آماده کنید . طرح کار شما قلب و هسته اصلی در بازسازی خانه شما خواهد بود . بعد از ان بیایید و تک تک کارهایی را که لازم است انجام دهید روی کاغذ بیاورید ، حالزمان آن رسیده که بدنبال پیمانکارانی بگردید که صلاحیت و توان انجام کار های مد نظر شما را داشته باشند و بعد از همه این کارها می توانید متریال مد نظرتان را تهیه کنید و قدم برای شروع کار بگذارید .

خیلی وقت ها در حین باز سازی یک اتفاقی می افتد که شما را غافلگیر می کند مثلا لوله کشی جز لیست بازسازی شما نبوده ولی در حین بازسازی متوجه می شوید مجبور به انجام ان هستید . بازسازی منزل توسط خودتان یک سری معایبی هم دارد که به عنوان مثال می توانیم این را بگوییم که بدلیل اینکه اطلاعات فنی و تخصصی زیادی همه ما در همه مسایل نداریم معمولا سرمان در بسیاری از این کارها کلاه می رود . مثلا در مورد همین موضوع لوله کشی پیمانکار ارزان ترین و بی کیفیت ترین لوله و اتصالات را تهیه می کند و بدون رعایت اصول و استاندارد های لازم کار را اجرا می کند که خود همین موضوع باعث می شود دو یا سه سال دیگر مجدد مشکل پیدا کنید و مجبور به بازسازی مجدد و هزینه ناخواسته ای شوید که اصلا انتظار انرا نداشته اید .

آیا تا به حال شنیده اید یا دیده اید افرادی را که خانه خود را بازسازی کرده اند و بعد از چند سال که با ایشان صحبت می کنید متوجه می شوید که از امر تعمیرات بعد از بازسازیشان دیگر خسته شده اند و می گویند این خانه مدام خرج دارد . چرا که زمان که بازسازی کرده اند تا به امروز مدام ساختمانشان خرج روی دستشان گذاشته است .موضوع بازسازی برخلاف تصور سنتی موضوعی بسیار مهم و حساس است و نباید با آن به سادگی برخورد شود .

فرق بازسازی و نوسازی چیست

مدیریت پیمان چیست :

یک از روش های مورد توجه در بازسازی ، روش مدیریت پیمان است در این روش یک نفر یک یک شرکت به عنوان متخصص در میان کارفرما و پیمانکاران جزء قرار می گیرد و به تمامی کارها نظارت می کند . یک متخصص را انتخاب می کنید و همه کارها را به ایشان محول می کنید و دیگر نیاز نیست حتی با پیمانکاران قراردادی ببندید و یا مدام در این فکر باشید که به چه موضوعاتی باید در بازسازی دقت نمایید تا در اینده دچار مشکل نشوید . و همه این کارها را مدیر شما انجام می دهد و در عوض تمام خدماتی که به شما می دهد درصدی از از هزینه های بازسازی شما را دریافت می کند . هر چند در این روش مدیریت قرارداد ها کاریست که انجام می دهد ولی در عرف بازار به عنوان پیمانکار در قرارداد با شما شناخته می شود . بستن قرارداد با پیمانکاران از مهم ترین بخش ها در روند بازسازی است . در واقع این پیمانکار است که به ما پیشنهاد می دهد که از چه مصالح و متریالی استفاده کنیم . طرح بازسازی خانه چطور باشد و یا اینکه چه اکیپ های در چه زمان هایی برای بازسازی ، کار کنند با صرفه تر است .

در نتیجه با توجه به اهمیت بازسازی منزل شما اولین کسی که برای بازسازی باید با او در ارتباط قرار بگیرید پیمانکاری است که طرح بازسازی شما را به شما ارايه دهد .

مدیریت پیمان یا پیمان مدیریت

ترفندهای کاهش هزینه و زمان بازسازی چیه؟

1. خرید موارد اولیه بسیار مهمه. تورم، باعث میشه مواد اولیه با گذشت زمان افزایش قیمت داشته باشن. پس باید تا حد امکان مواد اولیه خریداری بشه.
2. انجام طراحی های بازسازی آشپزخانه و پذیرایی خیلی مهمه و اگه قبل از شروع کار انجام نشده باشه، باعث اتلاف وقت خیلی زیادی میشه. .
3. هر بخشی از روند بازسازی باید توسط یه نیروی کاری انجام بشه. تغییر اون در طول دوره بازسازی، فقط هزینه را افزایش میده. این هزینه ها میتونه شامل دوباره کاری هم باشه. .
4. گپ زمانی در روند بازسازی در خیلی از جاها به معنای افزایش هزینه هاست. بعضی از گپ ها از طرف کارفرما وارد میشه مثل عدم تسویه حساب به موقع. بعضی از وقفه ها هم از طرف نیروی کار یا پیمانکار وارد میشه مثل عدم شروع به موقع کار.
5. انتخاب نیروی کار حرفه ای، میتونه هزینه های رو بطور ملموسی کاهش بده. .
6. خرید مواد اولیه قبل از شروع بازسازی نه تنها باعث کاهش هزینه بازسازی خانه میشه، بلکه باعث صرفه جویی در زمان هم میشه. به این صورت که نیروی کاری که شروع بکار میکنه تمامی مواد اولیه خودش رو داره و نیازی نیست زمانی رو صرف خرید کنه. البته این رو هم باید در نظر گرفت که خرید مواد اولیه باید با مشورت پیمانکار انجام بشه و فضای کافی برای نگهداری اونها را هم داشته باشی. .
7. رعایت همپوشانی ها مدت زمان بازسازی رو خیلی کم میکنه. این موضوع رو پیمانکارهای ماهر رعایت میکنن و همین موضوع باعث تفاوت زمان بازسازی اونها با بقیه میشه. .
8. تا میشه گپ های زمانی کاهش پیدا کنه. بعضی از گپ ها مثل گپ های حاصل از سرمای هوا تغییر ناپذیره و تا حدودی نمیشه جلوگیری کرد؛ ولی بعضی از گپ ها مثل مشاجرات بین کارفرما و پیمانکار و نیروی کار قابل پیشگیری هست و میشه از اون جلوگیری کرد. .
9. استفاده از مصالح با کیفیت غیر برند میتونه هزینه ها رو کاهش بده. مثلا یه لوله زانویی برند میگیری 15 هزار تومان ولی همون کیفیت رو میتونی با یه جنس غیر برند به قیمت 12 هزار تومان هم داشته باشی. اینجا خوبه که از جنس غیر برند استفاده بشه ولی باید با قیمت ها آشنا باشی. .
10. قیمت گیری از چند جای مختلف انجام بشه و فقط به یک قیمت بسنده نشه. مخصوصا توی مصالح که بخش زیادی از هزینه ها رو در بر میگیره. .

جناب آقای سینا زروان نویسنده مقالات متعدد معماری می باشند که در این وب سایت مقالات ایشان به صورت انحصاری انتشار می یابند