banaafra@gmail.com 02122751170
بازسازی خانه

قبل از بازسازی خانه تان این مطلب را حتما بخوانید

بهتر است قبل از بازسازی خانه تان این مطلب را حتما تا انتها بخوانید . اینو می دونین که خونه هایی که توشون زندگی می کنیم قابل تغییر هستن ؟ الزاما لازم نیست در همین شرایط باقی بمونن؟ مثلا دیوار ها قابل حذف شدن یا جابجاشدن هستن . یا اینکه اگه از شرایط فعلی خونتون راضی نیستین . مثلا می خواین اتاق های بزرگتری داشته باشین یا اینکه آشپزخونتون دلباز تر باشه . هیچ جای نگرانی وجود نداره تمام خواسته های شما قابل اجراست .به طور کلی اینجوری بهتون بگیم که تمام پلان خانه شما می تونه تغییر کنه و همه فضای جای خودشون را به دیگری بدن .

صبر کنین . موضوع فقط در همین جا تموم نمی شه .این فقط منزل شما نیست که می تونه تغییر کنه . بلکه خیلی وقت ها بجای خرید یک خانه نوساز که خیلی هم قیمت بالایی دارند و گران هستند . می تونین خونه قدیمی تری را با قیمت بسیار کمتر از یک خانه نوساز خریداری کنین . که نیاز به تغییر و بازسازی کلی داشته باشه و با صرف هزینه منطقی و اصولی خونه ای در حد یک خانه نوساز داشته باشین . اینجوری نتنها کلی ارزون تر خریداریش کردین بلکه بعد از اینکه بازسازیش کردین . کلی افزایش قیمت پیدا می کنه . یعنی دوسر سود برای شما . البته حتما شما بهتر از من می دونین که این کار تخصص می خواهد و نیازمند طراحی های خاص هستش . تا به هدفی که مدن نظرتون هست برسین .حتما تا به حال برای شما هم رخ داده که خودتان کلی هزینه برای منزلتان می کنین . ولی به قول معروف اخر کار انگار کارایی که انجام دادین سکه ندارن؟ می دونین چرا ؟

دلیلش را همین جا بهتون می گم . طراحی بخش بندی ساختمان و تصحیح اصولی فضا ها . استفاده صحیح از رنگ ها و ترکیب هارمونیک انها . هماهنگی سبک های معماری لحاظ شده در بازسازی منزلتون و کلی مسایل دیگه از موضوعاتی هستند که نیاز به تخصص و دانش فنی دارد. بخشی از بازسازی واقعا یک هنر است . ترکیب رنگ ها و انتخاب لوازم و ترکیب متقارن یا نا متقارن همگون یا غیر همگون .هم سان یا غیر همسان یک هنره که براش تخصص و مهارت لازم هست .اینکه یک مجموعه مهندسی و معماری بتونه درک درستی از خواسته های شما داشته باشه . اصولی ترین و کاربردی ترین نتیجه را براتون فراهم کنه نکته ای هستش که مجموعه های مهندسی - معماری را از هم متفاوت کرده.

نکته مهم اینه که به نسبت هزینه طراحی و کیفیت اجرایی به یک مجموعه تخصصی معماری و بازسازی می پردازید . ارزش افزوده متفاوتی کسب خواهید کرد. لذا انتخاب یک مجموعه حرفه ای برای طراحی و بازسازی منزلتان اهمیت بسیار بالایی دارد .

هر زمان که تصمیم به انجام یک کار و یا هدفگذاری برای ایجاد یک تغییر می کنیم . یکی از مهم ترین موضوعات برآورد هزینه است .قطعا این سوال برای شما پیش امده که هزینه بازسازی منزل شما چقدر است . نگران نباشد ما اینجا هستیم تا به شما دراین مسیر کمک کنیم . پس قبل از اینکه شروع به هر کاری کنید این چند کار را انجام دهید .

برای بازسازی باید درک کاملی از نیازهایتان داشته باشید.

یک قلم و کاغذ بردارید و تمام خواسته هایتان را بدون محدودیت بنویسید . مثلا بنویسید . سقف سالنم را دوست نداریم و می خواهم تغییر کند. یا محل کانال کولر ها مناسب نیست و تهویه بدرستی انجام نمی شود. و یا اینکه اتاق خواب ها کوچک است و کمد کمی دارد و یا نور آشپزخانه کافی نیست . هر آنچه که مد نظر شماست همه و همه را کامل و با جزییات یادداشت کنید .

فضاهایی که می خواید در آنها تغییراتی اعمال بشود را به صورت حدودی متر کنید . بعد از آن می توانید با ما تماس بگیرید تا در این خصوص شما را بیشتر راهنمایی کنیم.

بازسازی و دکوراسیون داخلی


ایجاد تغییرات کلی در آشپزخانه ، سالن ، اتاق خواب ها و سرویس های بهداشتی کار بسیار دشواری به نظر می آید ؟

بله حق را کاملا به شما می دهم . انجام این امور ، امری بسیار تخصصی و حساس هستند . برخی مواقع کوچک ترین خطا در زمان بازسازی هزینه های مازاد و خارج از برنامه برای شما به همراه می آورد . که در صورت تعدد در آنها ممکن است پرداخت دیگر هزینه های اصلی برای شما دشوار شود . که این موضوع شرایط را سخت تر از گذشته می کند .

داشتن یک پلان با جانمایی درست که فضا های بلااستفاده منزل شما را کاراتر کند ، کار یک متخصص معماری و طراح با تجربه و آگاه است . منزل شما محل آرامش و امن در زندگی شماست ، به آن نمی توان کم توجه بود . تمام رنگ ها . محدودیت یا وسعت فضا ها ، دسترسی ها و امکانات در واحد مسکونی شما تاثیر مستقیم بر روح و روان شما دارد . برای خودتان ارزش قایل باشید .

اگر هنوز هیچ ایده ای برای بازسازی منزل خود ندارید نگران نباشید.

در امر بازسازی بدلیل اینکه کیفیت و قیمت متریال ها با هم بسیار متفاوت است و تنوع در آنها بسیار بالاست . با توجه به تفاوت سلیقه و خواسته کارفرمایان ، هزینه های بازسازی برای هر واحد مسکونی بنا به میزان تغییرات و یا نوع طراحی متفاوت می باشد . که می بایست برای هر یک به صورت جداگانه برآورد و محاسبه گردد.

برای همین ایت که برآورد هزینه بازسازی براساس معیار قیمت بر هر متر مربع امری اشتباه و غیر قابل استناد است . پس اگر می خواهید بدانید در مرحله اول ، بازسازی منزل شما چقدر هزینه بر می دارد . مهمترین کار که باید انجام دهید این است که طبق گام هایی که پیش تر خدمتتان ذکر کردیم حرکت نمایید و لیست خواسته ها و نیازهایتان را در اختیار یک متخصص قراربدهید. تا بتوانید مشاوره صحیح تخصصی دریافت کنید .

بازسازی و دکوراسیون داخلی در نیاوران

برخی افراد بودجه محدودی جهت بازسازی منزل خود دارند . این موضوع ایشان را نگران کرده است . که ایا امکان رسیدن به نتیجه مطلوب را دارند ؟ در جواب می گوییم بلی . یک مجموعه حرفه ای می تواند بهترین کمک برای شما باشد . چرا که با تسلط بر نتیجه کار می تواند بهترین راهنما و مجری برای شما جهت نیل به هدف مد نظرتان باشد . خیلی مواقع عده ای بدلیل محدودیت در بودجه بازسازی به منظور کاهش هزینه خودشان اقدام مستقیم به انجام این امور می کنند . با این تصور که در هزینه ها صرفه جویی شود . ولی متاسفانه در اکثر مواقع بدلیل اینکه اطلاعات تخصصی و صحیحی از روند و در کل از این مسیر ندارند یا دچار خسارت می شوند و یا مجبور به پرداخت هزینه های مازاد می شوند . این موضوع ایشان را از هدفی که در ابتدای مسیر داشته اند دور می کند .

شما با هر بودجه و سلیقه ای می توانید به کمک یک مجموعه حرفه ای معماری منزل خود را بازسازی کنید و گویی در منزلی جدید قدم می گذارید .

بازسازی چیست؟

بازسازی به مجموعه روند معماری و عمرانی اتلاق می شود که موجب تغییرات اساسی و یا جزیی در یک بنا گردد . این تغییرات از نقاشی دیوار ها شروع و تا تغییر کامل پلان می تواند پیش برود . در بازسازی هیچ محدودیتی برای ما وجود ندارد.

هر بخش از منزل شما می تواند به روش های متعدد تغییر ذاتی یا روبنایی داشته باشد .از ترکیب رنگ ها در کف و دیوارها گرفته تا تغییر ارتفاع سقف ها . از هوشمند سازی منزل شما تا ... . آیا شما در داخل آشپزخانه تان یک انباری یا به اصطلاح پنتری احتیاج دارید ؟ آیا می خواهید اتاق خواب شما تبدیل به اتاق مستر شود ؟ آیا یک تراس دلباز دارید و می خواهید بتوانید استفاده بیشتری از آن بکنید ؟

شما می توانید به تمام خواسته هایتان برسید .

بازسازی چیست

فضای خصوصی چه تفاوتی با فضای عمومی دارد؟

بگذارید خیلی ساده بگویم هر واحد مسکونی نیازمند تفکیک فضا هاست . که آشپزخانه ، سالن پذیرایی ، سرویس های بهداشتی و ... از این قبیل تفکیک ها به حساب می آیند . شما به عنوان یک مالک به طور مثال دوست ندارید که میهمان شما از خصوصی ترین بخش های خانه شما سر در بیاورد . عدم دستیابی به این مهم شما را معذب کرده است ؟ فکر کنم تقریبا متوجه شده اید که منظور من از این فضا های چیست . فضا های خصوصی شما حمام ، اتاق های خواب ، سرویس بهداشتی خصوصی و در صورت وجود اتاق تلویزیون و آشپزخانه می باشد . فضا های عمومی منزل شما ورودی ، تراس ها و سالن پذیرایی است .

در زمان بازسازی پیشنهاد ما تفکیک این فضا هاست . این تغییر تاثیر بسیار مطلوب در روند زندگی شما خواهد داشت.

رعایت این نمونه از نکات که تخصص یک مجموعه حرفه ای می باشد ضریب آرامش و احساس امنیت را برای شما افزایش می دهد .این مهم در افزایش میزان رضایتمندی شما از محل زندگیتان نقش موثری دارد .

 دکوراسیون در نیاوران

پس از بازسازی و دکوراسیون داخلی رنگ ها تاثیر بسزایی در محیط زندگی شما خواهند گذاشت .

برای مثال رنگ سبز بدلیل انرژی بالایی که در شید رنگی خود دارد موجب احساس آرامش و امنیت در شما می شود . این رنگ استرس و خستگی را از شما دور می کند . می بینید چقدر تک تک اجزا و رنگ ها در زندگی شما تاثیر گذار هستند ؟ در برخی واحد های مسکونی جانمایی اتاق ها بدرستی انجام نشده اند . نور مناسبی در طی روز ندارند . عدم دسترسی به نور صبح و یا نزدیکی اتاق خواب یه یکی از پرتردد ترین فضا های خانه . عدم وجود کمد کافی از جمله مشکلاتی هستند که در بسیاری از واحد های مسکونی قابل اشاره هستند . این موضوعات را در بسیاری از خانه های نوساز هم شاهد هستیم . وجود این چنین محدودیت ها موجب عدم رضایت ساکنین واحد های مسکونی می شود و تمایل به تعویض منزل خود پیدا می کنند . بدلیل بالا بودن قیمت ها این امکان برایشان حاصل نمی شود . لذا با یک بازسازی ساده می توانند براحتی و صرف هزینه ای بسیار کمتر از تعویض خانه مجددا منزلی نو داشته باشند که اساسا برای خودشان طراحی و اجرا شده باشد .

زندگی ما تحت تاثیر عوامل محیطی است و کدام محیط بیشتر از منزل ما بر زندگی و خانواده ما تاثیر گذار است ؟

نکته مهم دیگر اینکه هر متریال و یا اکسسوری برای منزل ما مناسب نیست. از این جمله می توان به این اشاره کرد که طرح و رنگ و مدل کابینت ها برای واحد های مسکونی کوچک و بزرگ متفاوت است . برای هر کدام شرایط و طراحی متناسب با آن فضا بررسی و تهیه می شود . به عبارتی امکان استفاده از یک طرح و یا مدل برای هر دو آپارتمان نتیجه مطلوبی به همراه نخواهد داشت.

موضوع طراحی داخلی و دکوراسیون بر خلاف آنچه که به صورت سنتی تصور داریم امری تخصصی است . تمام فضاها ، رنگ ها و اجسام از خود انرژی دارند و به صورت ناخودآگاه توسط ما درک می شوند .

کابینت آشپزخانه در نیاوران

بازسازی خانه و نوسازی آشپزخانه

در بازسازی آشپزخانه طرح و مدل کابینت ها قابل تغییر است . کاشی دیوارها و سرامیک کف ، محل قرارگیری تاسیسات قابل تغییر است . شاید آشپزخانه شما قدیمی شده و محل مناسب برای قرارگیری یخچال ، ماشین لباسشویی و یا ظرفشویی ندارید . یا شاید آشپزخانه شما جدید است ولی طرح جالبی ندارد و جایی برای فر و دیگر لوازم در ان تعبیه نشده است . در بازسازی آشپزخانه امکان تغییر محل قرارگیری گاز ، هود ، سینک وجود دارد . این امکان وجود دارد که آشپزخانه پوشیده تر شود تا دید کمتری از سالن به داخل آن باشد . یا اینکه برعکس موانع صلب را بین آشپزخانه و سالن حذف کرد تا فضا ها نور بهتری داشته باشند . همه اینها براساس شرایط و موقعیت هر واحد مسکونی متفاوت می باشد .


مطالب مرتبط

در صورتی که تمایل دارید مطالب بیشتری در این زمینه مطالعه بفرمایید. می توانید روی لینک های زیر کلیک بفرمایید.

بازسازی یک منزل مسکونی چه مراحلی دارد؟

محاسبه هزینه های بازسازی

خود آموز دکوراسیون داخلی

اصول چیدمان منزل

۱۰ نکته در مورد دکوراسیون خانه های کوچک که باید بدانید

سینا زروان

جناب آقای سینا زروان نویسنده مقالات متعدد معماری می باشند که در این وب سایت مقالات ایشان به صورت انحصاری انتشار می یابند