banaafra@gmail.com 02122751170
۱۰ ایده برای دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

۱۰ ایده برای دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک

معمولا ما برای فضاهای کوچک سعی می کنیم که از مبلمان های کوچک تر استفاده کنیم که فضای کمتری از خانه ما را اشغال کند و خیلی وقت ها هم از نیم ست ها و یا ست های کامل مبلمان برای یک آپارتمان کوچک استفاده می کنیم که این بسیار اشتباه است . در معماری امروز دیگر پیشنهادی برای استفاده از نیم ست ها و یا ست های کامل مبلمان نمی شود مخصوصا برای خانه ها و آپارتمان هایی که مساحت کمی دارند . بلکه برخلاف تصور عمومی پیشنهاد به استفاده از یک مبل یا کاناپه بزرگ است که ظرفیت افراد بیشتری را داشته باشد و در کنار آن یک یا دو صندلی یا مبل تک با طرحی هماهنگ یا متضاد بنا به نوع طراحی نسبت به مبل اصلی لحاظ می شود .

تفاوت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

تفاوت طراحی داخلی با دکوراسیون داخلی در چیست

در سال های اخیر نقش دکوراسیون داخلی در روند بسیار پر رنگ شده است و بسیاری از مالکان و مستاجران ساختمان ها ، حال چه ساختمان مسکونی باشد ، چه اداری و چه تجاری ، با ارزش و تاثیر دکوراسیون داخلی آشنا هستند . دکوراسیون داخلی شامل روانشناسی رنگ ها و تاثیر انها بر محیط و مخاطب ، ترکیب هدفمند رنگ ها و المان ها با اشکال هندسی متفاوت ، فضاسازی و قالب بندی فضا های مختلف و بسیاری موارد دیگر می باشد که مسبب خلق محیطی دلنشین و آرامش بخش و امن برای منازل ، هیجان انگیز و تاثیر گذار برای فضا های تجاری و آرامش بخش ، خلاق و منظم برای فضا های اداری می باشد .

ترکیب رنگ ها در معماری

ترکیب رنگ ها در معماری

رنگ ها در زندگی ما انسان ها تاثیرات ویژه ای دارند . هر رنگ با طول موج متفاوت بروروی متریال های مختلف با بافت های گوناگون شکوه متفاوتی از خود نمایان می کند . زنگ ها به زندگی ما انسان ها معنایی متفاوت می بخشند و نباید از این موضوع به راحتی عبور کنیم . ترکیب رنگها در معماری داخلی و خارجی ساختمان محیط زندگی ما را متفاوت تر از گذشته کرده است و شناخت رنگ ها و نحوه ترکیب آنها به ما کمک می کند تا در بهبود محیط زندگیمان گامی با اهمیت برداریم .

اصول چیدمان منزل

اصول چیدمان منزل

این مهم ترین راه برای این می باشد که هر فرد بتواند برای اینکه چیدمان صحیحی برای منزل خود داشته باشد در پیش بگیرد. زمانی که شما سبک دکوراسیون مورد نظرتان را پیدا می کنید در واقع مهم ترین و پایه ای ترین نتیجه لازم را گرفته اید . اکنون زمان ان است که اقدام کنید . بسیاری از افراد هستند که تصویر ذهنی برای چیدمان منزل خود دارند . برای اینکار نگران هیچ چیز نباشید و فقط اقدام کنید . تصاویر زیادی در اینترنت وجود دارد که می تواند به شما در این مسیر کمک کند

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

زمانی که صحبت دکوراسیون داخلی به میان می آید معمولا به اولین چیزی که فکر می کنیم مبلمان است . در صورتی که انتخاب مبلمان در مرحله اول کار صحیحی نیست چرا ممکن است مبلمان انتخاب شده متناسب با فضای شما نباشد و روند دکوراسیون داخلی شما را دچار مشکل کند . همان طور که در دیگر مطالب مرتبط با دکوراسیون داخلی در این وب سایت برای شما تهیه کرده ایم برای دکوراسیون داخلی در ابندا شما باید طرح مد نظر خود را توسط یکی از برنامه های سه بعدی سازی تهیه کنید

دلیل یادگیری دکوراسیون

دلیل یادگیری اصول دکوراسیون داخلی

بازسازی ساختمان ها هم همچون دیگر کار ها دارای قوانینی است که همه ملزم به رعایت آنها می باشند . برخی کار ها ملزم به اخذ مجوز از شهرداری ها می باشند و ما در ادامه به ذکر برخی از زمینه های بازسازی می پردازیم که در طی آنها شما نیاز به اخذ مجوز از شهرداری ها ندارید . این اطلاعات به شما کمک خواهد کرد که بدون دردسر و با اسایش بالاتری اقدام به بازسازی ساختمان خود نمایید و انرا در زمان کمتری خاتمه دهید .

بازسازی منزل دکوراسیوران

مطلبی در مورد مراحل لازم برای بازسازی که باید همه ما بدانیم

نقشه برداری از قسمت های مختلف ساختمان بنا به نیاز و حجم بازسازی لازم جهت بنای مربوطه اعم از نوع سازه ، نوع تاسیسات بکار رفته ، مسیر تاسیسات ، وضع موجود ساختمان و بررسی دقیق آنها جهت تهیه یک نقشه دقیق برای شروع بازسازی و برآورد هزینه های مربوطه که باید توسط مهندسین این کار صورت پذیرد .

بازسازی منزل دکوراسیون داخلی دکوراسیون ویلا در کیش دکوراسیون ویلا در سرخرود بازسازی خانه در نیاوران

محاسبه هزینه های بازسازی و نکات مهمی که قبل از بازسازی باید بدانید

در ابتدا شما باید تصمیم گیری کنید که برای بازسازی چه کار هایی را مد نظر می خواهید قراردهید تا انجام دهیدو اینکه کدام قسمت های از خانه یا دفتر کار شما نیاز به تغییر دارند و باید نوع متریال و مصالح مورد نظرتان را به خوبی مشخص کنید پس از این مرحله با متراژ دقیق از فضا ها می توانید برآورد صحیحی از هزینه مصالح مورد نیاز مصرفی تان بدست اورید که پس از ان می ماند هزینه های اجرایی که نیاز هست با یک گروه اجرایی توانمند ارتباط برقرار کنید و از طریق ایشان از هزینه های این بخش اطلاع کسب کنید حال شما هم برآورد هزینه های مصالح خود را دارید و هم هزینه های اجرایی و می توانید بر اساس این برآورد برنامه ریزی بهتری برای شروع و انجام بازسازی خانه و یا محل کارتان داشته باشید .

بازسازی منزل دکوراسیون داخلی دکوراسیون ویلا در کیش دکوراسیون ویلا در سرخرود بازسازی خانه در نیاوران

نکات مهم در مورد بازسازی

کلیه بنا ها ، چه آنهایی که از مصالح مرغوب استفاده کرده اند و چه آنهایی که اینچنین ساخته نشده اند بعد از مدتی نیاز به بازسازی خواهند داشت ، که این بازسازی هم می تواند به منظور تعمیر و نوسازی باشد و یا فراهم کردن ظاهری زیبا و جدید تر به بنا . این بازسازی باید به صورت تخصصی انجام گیرد ، داشتن برنامه ریزی و فکر تخصصی به شما کمک می کند تا هزینه های سنگینی که شما برای مصالح ، کارگران و نیروهای اجرایی می پردازید هدر نرود و شما در انتهای کار با صرف هزینه ای که پرداخته اید به نتیجه دلخواه تان دست یابید .

بازسازی منزل دکوراسیون داخلی دکوراسیون ویلا در کیش دکوراسیون ویلا در سرخرود بازسازی خانه در نیاوران

اگر می خواهید خانه تان را بازسازی کنید حتما این مطلب را بخوانید

اینو می دونین که خونه هایی که توشون زندگی می کنیم قابل تغییر هستن ؟ الزاما لازم نیست در همین شرایط باقی بمونن؟ مثلا دیوار ها قابل حذف شدن یا جابجاشدن هستن . یا اینکه اگه از شرایط فعلی خونتون راضی نیستین و مثلا می خواین اتاق های بزرگتری داشته باشین یا اینکه آشپزخونتون دلباز تر باشه .. هیچ جای نگرانی وجود نداره تمام خواسته های شما قابل اجراس.به طور کلی اینجوری بهتون بگیم که تمام پلان خانه شما می تونه تغییر کنه و همه فضای جای خودشون را به دیگری بدن .

نمای مدرن در نیاوران نمای مدرن در فرمانیه نمای مدرن در زعفرانیه

برای طراحی نمای ساختمان چه مسایلی را باید در نظر گرفت

منظور ما از نما در این مقاله پرداختن به مفهوم عام آن در طراحی معماری نیست که بیانگر تصویر علمی ساختمان در یکی از جهات چهارگانه باشد . بلکه منظور ما ضلعی از ساختمان است که در معرض دید عموم می باشد و در ارتباط با فضا های عمومی شهر قرار دارد. وظیفه نما تفکیک زندگی خصوصی از زندگی شهری است . انتحخاب سیمای نما امری فردی و انحصاری نمی باشد و موضوعی است عمومی . نما ها تعریف کننده هویت خیابان ها و میادین هستند و این موضوع اهمیت مبحث نما را برای ما اشکار می سازد