banaafra@gmail.com 02122751170
بازسازی منزل دکوراسیون داخلی دکوراسیون ویلا در کیش دکوراسیون ویلا در سرخرود بازسازی خانه در نیاوران

تاثیر بازسازی ساختمان بر روی ملک

در این مقاله که مقاله مربوط به بازسازی و جزییات مرتبط به آن می باشد می خواهیم کمی به تاثیر آن برو روی خانه های قدیمی و تغییراتی که در طی آن حاصل می شود بپردازیم.

کلیه بنا ها ، چه آنهایی که از مصالح مرغوب استفاده کرده اند و چه آنهایی که اینچنین ساخته نشده اند . بعد از مدتی نیاز به بازسازی خواهند داشت ،. این بازسازی هم می تواند به منظور تعمیر و نوسازی باشد و یا فراهم کردن ظاهری زیبا و جدید تر به بنا .

بازسازی باید به صورت تخصصی انجام گیرد . داشتن برنامه ریزی و فکر تخصصی به شما کمک می کند تا هزینه های سنگینی که شما برای مصالح ، کارگران و نیروهای اجرایی می پردازید هدر نرود . شما در انتهای کار با صرف هزینه ای که پرداخته اید به نتیجه دلخواه تان دست یابید .

بازسازی می تواند شامل تغییرات کلی در بنای شما باشد . مانند تغییر و جابجایی تیغه ها ، سقف ها ، جابجایی فضاهایی مانند آشپزخانه و سرویس ها و یا حتی بزرگ و یا کوچک کردن اتاق ها و یا سالن . از بین بردن فضا های پرت و بلا استفاده و بدل کردن انها به فضا های کاربردی . این مدل بازسازی شامل هزینه های بیشتری نسبت به حالتی است که با تغییر لوازم و وسایل به بازسازی بنا اقدام نمایید . البته این روش را با عنوان تغییر در دکوراسیون و طراحی داخلی می شناسیم .

شایان ذکر هست که نتیجه کار در روش اول بسیار مطلوب تر و فرهمندانه تر خواهد بود . گویی که بنایی نو و تازه خریداری کرده اید و تا سالها نیاز به تغییرات و یا تغمیر نخواهید داشت . نکته قابل تامل اینکه حالت اول شما را موظف به پرداخت هزینه بیشتری می کند و در انتها برای شما آورده نقدی نیز به همراه خواهد داشت . با انجام بازسازی کلی و انجام تغییرات کلی در بنا و نوسازی آن ارزش بنای شما نسبت به ارزش بنا های مشابه و مجاور خودتان نتنها افزایش خواهد یافت . بلکه این رخداد هزینه های صرف شده شما را نیز پوشش خواهد داد . همچنین متقاضی بیشتری برای ملک خود خواهید داشت که قدرت نقد شوندگی بنای شما را افزایش می دهد . ولی در هر صورت باید قبل از انجام هر کاری بودجه خود را جهت انتخاب روش مد نظر تان تعیین نمایید . بهتر است مشخص کنید که هدف شما از بازسازی چیست و تا چه میزان در این مسیر نیازمند تغییرات هستید . چرا که برای بالا بردن راندمان و بهتر کردن نتیجه کار و همچنین جلوگیری از اصراف مالی لازم است که بتوانید خواسته خود را به بهترین نحو به معمار ، طراح و یا دکوراتورتان انتقال دهید . تا ایشان نیز بتواند یک برنامه ریزی منسجم برای کار شما تهیه نماید . تا هم کار بازسازی بنای شما در زمان کوتاه تری انجام شود و هم اینکه از اتلاف هزینه های اضافی جلوگیری شود.


مطالب مرتبط

در صورتی که تمایل دارید مطالب بیشتری در این زمینه مطالعه بفرمایید. می توانید روی لینک های زیر کلیک بفرمایید.

بازسازی یک منزل مسکونی چه مراحلی دارد؟

محاسبه هزینه های بازسازی

خود آموز دکوراسیون داخلی

اصول و قواعد ترکیب رنگ ها در معماری

اصول چیدمان منزل

۱۰ نکته در مورد دکوراسیون خانه های کوچک که باید بدانید

سینا زروان

جناب آقای سینا زروان نویسنده مقالات متعدد معماری می باشند که در این وب سایت مقالات ایشان به صورت انحصاری انتشار می یابند