banaafra@gmail.com 02122751170
نمای ویلای دوبلکس مدرن بتنی و مینیمال

طراحی و ساخت ویلا دوبلکس سوپر لوکس با نمای بتن ، شیشه و استیل

در کنار سواحل کالیفرنیای آمریکا بر روی ارتفاعات یکی از زیبا ترین تپه های ساحلی ویلایی با طراحی بسیار مدرن و مینیمال ، ساخته شده است . این ویلا در دو طبقه و با یک سوییت کاملا مجزا با دید ابدی اقیانوس طراحی ، و اجرا شده است . نمای این ویلا تماما از اسلب های بتنی و ورق های استیل و شیشه می باشد .


طراحی نمای ویلای دوبلکس مدرن و مینیمال


هیچ بخشی از این نما مانع مناظر زیبای اطراف این ویلای سوپر لوکس نیست . در عین حال زیبا ترین و مدرن ترین نمای منطقه را به خود اختصاص داده است .

ما ویدیوی کامل تور داخل و خارج این ویلا با آتشکده و مناظر بینظیرش را برای شما ترجمه و زیر نویس کرده ایم . شما را به تماشای آن بعد از مطالعه ویژگی ها و جزییات مرتبط با این ویلا دعوت می کنیم .


طراحی ویلا

این ویلا در زمینی به مساحت ۱۷۴۰ متر مربع دارای بنایی دو طبقه به مساحت ۵۸۷ متر مربع ساخته شده است . این ویلا شامل ۴ اتاق خواب و ۶ سرویس بهداشتی می باشد.

طراحی این ویلا به شکل حرف V در انگلیسی می باشد . تا بتواند حداکثر دید را نسبت به مناطر اطراف خود داشته باشد . تمام فضا های این ویلا به صورت کاملا مدرن و با پلان باز طراحی شده اند. این مزیت باعث شده فضاهای داخلی و خارجی ویلا به صورت پیوسته به نظر برسند و محدودیت های فضایی با دیوارها ایجاد نشود . این ویلا دارای دو حیات یکی در بخش ورودی و دیگری در پشت ساختمان است . این حیات ها بوسیله یک راهرو که بر روی آن پلی از ساختمان عبور کرده متصل می شوند . تمامی مصالح و دکور های این ویلا کاملا مینیمال کار شده اند . حتی نرده های جانبی زمین نیز که به سمت اقیانوس قرار دارند همگی به صورت شیشه ای و کاملا فریم لس کار شده اند .

لازم به ذکر است که در این ویلا از نمای شیشه ای به میزان بسیار قابل توجهی استفاده شده . تمام پنجره های و شیشه های این ویلا به صورت بدون فریم و کاملا یک تکه دیده می شوند . این خود یکی از ویژگی های منحصر به فرد این ویلای بسیار شیک و سوپر لوکس به حساب می آید .


ویلای دوبلکس مدرن سوپر لوکس


نمای ویلای دوبلکس سوپر لوکس

نمای این ویلا تماما با پنل های بتنی کار شده است . حتی در بخش هایی از نما که دیوارهای جانبی دارای انحنا هستند همگی با پنل های بتنی پوشیده شده اند . در های پارکینگ و درب ورودی اصلی محوطه ویلا از جنس تیتانیوم است . در قسمت نمای بیرونی پنجره زیادی نمی بینیم و این حریم خصوصی مالک را بسیار بالا می برد . در عین حال که پس از ورود به محوطه این ویلا شاهد آن خواهیم بود که بخش بیشتر از نمای ویلا از شیشه هایی کار شده که حتی کوچکترین فریم یا قابی برای آنها مشاهده نمی شود و تماما باز طراحی شده است .

در بدو ورود به محوطه شما از طریق یک رمپ که به صورت منحنی می باشد وارد محوطه زیرین ویلا می شود . در کنار رمپ استخری با طراحی حلال ماه قرار دارد که همگی دارای نمای بتنی هستند . پس از ورود به محوطه زیر ویلا شاهد ساختمانی بسیار زیبا هستید که در مرکز آن یک فضای تونل مانند قرار دارد . این تونل فضای حیات ورودی را به حیات پشت ساختمان متصل می کند . بدلیل پهن بودن این فضا امکان جریان هوا را از پشت به جلوی ساختمان و قسمت استخر فراهم شده است .

ویلایی با طراحی بی نظیر در نما و محوطه سازی خارق العاده که دل هر بیننده ای را مغلوب خود می کند . طراح این ویلا والی کانینگهام می باشد که از طرفداران سبک فرانک لوید رایت می باشد . تمام محوطه این ویلا بدون راه پله و فقط توسط رمپ به هم متصل می شوند . این خود طراحی ویلا را منحصر به فرد تر کرده است .


ویلای دوبلکس مدرن سوپر لوکس


طراحی طبقه اول ویلا

در بدو ورود به طبقه اول وارد یک تراس بسیار بزرگ می شوید . در انتهای تراس یک فرو رفتگی تعبیه شده است . در این فرو رفتگی یک باربیکیو به همراه یک هود صنعتی کارگذاری شده که توسط دو درب از جنس استیل روی آنها بسته می شود . درب ورودی این خانه تماما شیشه یک پارچه و بدون فریم می باشد . با ورود به داخل ویلا وارد نشیمن اصلی این ویلا می شوید با چیدمانی بسیار مدرن و شیک و نمایی بی نظیر روبه اقیانوس که بدلیل موقعیت مکانی ویلا که در ارتفاع قرارگرفته است مناظر شگفت انگیزی در ورای پنجره های تماما شیشه ای این ویلا مشاهده می کنید .

در اتاق نشیمن یک شومینه معلق کار شده که از جنس بتن می باشد . یک تراس بی نظیر رو به اقیانوس در این نشیمن ساخته شده . در کنار این اتاق فضای غذاخوری طراحی و تعبیه شده است . دکوراسیون داخلی مینیمال و بسیار مدرن این ویلا واقعا شگفت انگیز است تمام وسایل براساس خطوط طراحی شده در بنای این ویلا سفارش داده شده اند و همگی براساس خطوط کار شده در سقف ویلا که بر پایه شکل هندسی مثلث است جاسازی شده اند . در بخش غذاخوری که با ویوی بینهایت از اقیانوس است . دو میز داریم که پشت یکی از این میز ها دیواری شیشه ای کار شده که به صورت کشویی می تواند پوششی برای آشپزخانه باشد و در پشت این دیوار شیشه ای یک بار نوشیدنی کار شده است که با باز کردن آن و پوشش آشپزخانه می توانید به بار دسترسی پیدا کنید .

آشپزخانه ویلا نیز مانند دیگر بخش های آن بسیار دیدنی است . کابینت ها با روکش سنگ و به صورت کاملا طراحی شده براساس خطوط معماری ویلا ساخته و اجرا شده اند و شکل مثلث در آشپزخانه و تمام اجرای آن به خوبی احساس می شود . در دیوار دوم آشپزخانه کابینت های دیواری و زمینی تماما معلق کار شده اند و فضای بالای کابینت های دیواری کاملا باز است تا نور بیشتری را برای اشپزخانه ویلا فراهم کند . این ویلا یک آشپزخانه کثیف هم دارد که درست در پشت آشپزخانه اصلی واقع شده است .

در این طبقه یک نشیمن خصوصی نیز قرار دارد . یکی از شگفت انگیز ترین بخش های این ویلا آسانسور ویلاست . درب آسانسور تماما شیشه کار شده و سقف آسانسور وچاله آسانسور نیز شیشه ای است و نور بی نظیری را وارد فضای خانه می کند . دیوار های چاله آسانسور تماما با پنل های بتنی پوشیده شده و نمایی بسیار مدرن و مینیمال دارد .

در این طبقه دو سرویس بهداشتی و یک حمام خصوصی برای اتاق خواب اصلی وجود دارد . دیوار های منحنی شکل بتنی مسیر راهروی ورودی به سرویس بهداشتی ای هستند که در کنار سالن اصلی قرار دارد و طراحی بینظیری که در سرویس های بهداشتی دیده می شود می تواند باعث شود که ما به این اشاره کنیم که در تمام سرویس ها جانمای به صورتی انجام شده که توالت فرنگی در بدو ورود در معرض دید قرار نداشته باشد و این خود یکی از جزییات بسیار زیبای این ویلای منحصر به فرد است .

اتاق خواب اصلی این ویلا دارای یک تراس بزرگ رو به اقیانوس است . و دیوار های آن تماما با پنل هی بتنی پوشیده شده است که نمایی بسیار متفاوت و مدرن برای این ویلا و مخصوصا اتاق خواب اصلی آن فراهم کرده است . در این اتاق خواب دو واکینگ کلازت کار شده برای آقا و خانم و در انتهای مسیر کمد ها وارد سرویس بهداشتی مستر می شویم که واقعا خارق العاده است . حقیقا شما را به تماشای ویدیوی طراحی داخلی این ویلای بی نظیر دعوت می کنیم . در سرویس بهداشتی دو روشویی مجزا کار شده با آینه هایی که به صورت معلق کار شده اند و یک وان حمام که تا کنون ندیده اید . وان حمام تماما از بتن ساخته شده و در کف سرویس بهداشتی به مانند یک جکوزی با پلکانی بتنی کار شده است که واقعا بینظیر و مینیمال است و فکر نمی کنیم تا کنون شبیه آن را در جایی دیده باشید .

طراحی دکوراسیون و معماری طبقه همکف ویلا

در این طبقه بعد از عبور از یک راه پله معلق استیل بسیار زیبا وارد یک حال خصوصی می شویم با پنجره هایی بزرگ و با نور عالی و یک تراس خصوصی برای این حال خصوصی . بعد از بازگشت به سمت راه پله و حرکت به سمت اتاق ها مجددا ورودی آسانسور را داریم که قبلا بخوبی در مورد آن برای شما توضیح دادیم . بعد از آن یک آشپزخانه کامل را برای این طبقه داریم که نقش لاندری را نیز ایفا می کند . دو اتاق خواب در این طبقه وجود دارد که هر دوی آینها دارای سرویس بهداشتی و کمد هستند و نکته بسیار جالب این اتاق ها این است که یک دیوار تماما شیشه ای دارند که رو به اقیانوس است و بی نظیر است .

در بخش دیگری از طبقه همکف این ویلا یک سوییت مجزا را داریم که نشیمن خصوصی خود را دارد .در عین حال که نشیمن خصوصی می باشد دو تخت خواب به صورت متحرک و با نمای استیل در این نشیمن تعبیه شده که می تواند این فضا را به اتاق خوابی دیگر بدل کند . در این سوییت یک سرویس بهداشتی فوق العاده خاص و یک اتاق خواب اصلی داریم . بیش از این برای شما توضیح نمی دهیم و شما را به تماشای این ویلای مدرن مینیمال و زیبا دعوت می کنیم .


مطالب مرتبط

اگر تمایل به مطالعه مطالب بیشتری در این زمینه دارید . میتوانید از طریق لینک های زیر به مطالعه خود ادامه دهید.

اصول چیدمان منزل

اصول دکوراسیون آپارتمان های کوچک

خودآموز دکوراسیون داخلی

بازدید از دکوراسیون داخلی یک ویلای سوپر لوکس و مدرن در آمریکا

بازدید از دکوراسیون داخلی برجی در آمریکا

قواعد و اصول ترکیب رنگها در معماری

بازسازی منزل و اصول آن

نحوه محاسبه هزینه های بازسازی

مراحل بازسازی یک ساختمان مسکونی

سینا زروان

جناب آقای سینا زروان نویسنده مقالات متعدد معماری می باشند که در این وب سایت مقالات ایشان به صورت انحصاری انتشار می یابند