banaafra@gmail.com 02122751170
مراحل بازسازی ساختمان مسکونی

مراحل بازسازی ساختمان مسکونی چیست

این مقاله مربوط به این موضوع می باشد که بازسازی یک منزل مسکونی شامل چه مراحلی است و چه شرایطی دارد. در ادامه به شرح کاملی از این موضوع می پردازیم . در ساختمان های مسکونی نیاز به تعمیر و یا تعویض تاسیسات در بخش های لوله کشی و برق و یا خرابی های ساختمان و یا نیاز به تغییر در دکوراسیون از جمله موارد با اهمیت در نیازمندی به بازسازی بنا می باشد .

مراحل بازسازی

نقشه برداری از قسمت های مختلف ساختمان . بنا به نیاز و حجم بازسازی اعم از نوع سازه . نوع تاسیسات بکار رفته . مسیر تاسیسات . وضع موجود ساختمان و بررسی دقیق آنها جهت تهیه یک نقشه دقیق برای شروع بازسازی لازم می باشد . برآورد هزینه های مربوطه باید توسط مهندسین این کار صورت پذیرد .

در مرحله بعد می بایست طراحی سه بعدی برای تک تک فضاهای بنای شما تهیه گردد و در اختیار شما قرار گیرد . این مرحله بدین منظور انجام می پذیرد که جانمایی فضا ها و متریال برای مهندسین و کار فرما ملموس گردد . تغییرات لازم برای رسیدن به طراحی ای مطلوب تر در همین مرحله انجام می پذیرد . کارفرما باید در قرارداد طراحی این بند را اضافه نماید که تا سه مرحله تغییرات در طراحی سه بعدی در زمان پروسه طراحی باید توسط معمار و یا طراح براساس نیاز و نظر کارفرما انجام پذیرد . تا کارفرما بتواند به نیاز و خواسته مورد نظر خود دست پیدا کند . طراحی مهم ترین بخش در مسیر پروژه بازسازی ساختمان مسکونی می باشد . چرا که براساس طرح تهیه شده است که برنامه ریزی ها و خرید متریال ها انجام می شود . اگر در این مرحله دقت و توجه لازم صورت نپذیرد شما به نتیجه مطلوبتان دست پیدا نخواهید کرد.

پس از تهیه طرح های مربوطه و برآورد هزینه های هر طرح . زمان شروع و اجرای مراحل اصلی بازسازی فرا می رسد . در این مرحله کلیه بخش های زايد بنا حذف و تخریب می شوند . تمام بخش های آسیب دیده در تاسیسات جمع آوردی می گردند . در واقع در این مرحله که اولین مرحله از مراحل بازسازی یک ساختمان مسکونی می باشد . تمام تخریب های مربوطه انجام می پذیرد و بنای مسکونی لخت می گردد . این مرحله به شما امکان دسترسی به تمام تاسیسات مخفی ساختمان را می دهد تا امکان تعمیر و یا تعویض آنان را داشته باشید .

در مرحله بعد اجرای متریال ها و یا بخش هایی است که براساس طرح در وضع موجود وجود نداشته اند و اکنون قرار به ساخت و ایجاد آنها است شروع می شود . مانند ساختن لاندری روم یا تغییر محل تیغه های داخلی و پس از آن اجرای گچ کاری ها . سقف های کاذب . کاشی سرامیک و سنگ کف .

این مرحله یکی از با اهمیت ترین مراحل بازسازی است . چرا که عدم دقت کافی و یا عدم توانایی تیم اجرایی در اجرای باکیفیت متریال خریداری شده می تواند منجر به نابودی تمام زحمات و هزینه های شما برای تهیه تمام متریال های خریداری شده تان گردد . برای این منظور به شما پیشنهاد می کنیم که حتما با یک تیم اجرایی مجرب کار را آغاز نمایید تا در مسیر بازسازی ساختمان مسکونیتان متحمل ضرر های چند برابری مالی نشوید . دقت در کیفیت اجرا و کادر مجرب اجرا برای شما این مهم را به همراه می آورد . تا نزدیک ترین نتیجه را به طرح مورد نظرتان بدست آورید .

و در مرحله آخر نوبت نقاشی و دکور های ساختمان شما فرا می رسد . این دکورها عبارتند از درها . کابینت ها . کمد ها . کاغذ دیواری و دیگر دکور هایی که براساس طرح اولیه شما برای ساختمان مسکونی شما لحاظ شده اند . مرحله نهایی بخش دکوراسیون و چیدمان می باشد .

نکته بسیار با اهمیت در پایان این مطلب آن است . که انجام هدفمند و برنامه ریزی شده و منظم پروسه های مذکور و بهره مندی از کادر اجرایی حرفه ای و با تجربه به شما کمک می کند تا بدون اتلاف وقت و هزینه روند بازسازی ساختمان مسکونی خود را به انجام برسانید.


مطالب مرتبط

در صورتی که تمایل دارید مطالب بیشتری را در این زمینه مطالعه بفرمایید . می توانید از طریق کلیک بر روی لینک به مطالعه مطالب زیر بپردازید.

خودآموز دکوراسیون داخلی

قواعد و اصول چیدمان منزل

ده نکته بسیار مهم برای دکوراسیون خانه های کوچک

بازدید از دکوراسیون داخلی پنت هاوس یک برج ساحلی لوکس در آمریکا

بازدید از دکوراسیون داخلی یک ویلای سوپر لوکس و مدرن در آمریکا

سینا زروان

جناب آقای سینا زروان نویسنده مقالات متعدد معماری می باشند که در این وب سایت مقالات ایشان به صورت انحصاری انتشار می یابند