banaafra@gmail.com 02122751170
مراحل بازسازی ساختمان مسکونی

مراحل بازسازی ساختمان مسکونی چیست

در ساختمان های مسکونی نیاز به تعمیر و یا تعویض تاسیسات در بخش های لوله کشی و برق و یا خرابی های ساختمان و یا نیاز به تغییر در دکوراسیون از جمله موارد با اهمیت در نیازمندی به بازسازی بنا می باشد .

مراحل بازسازی

نقشه برداری از قسمت های مختلف ساختمان بنا به نیاز و حجم بازسازی لازم جهت بنای مربوطه اعم از نوع سازه ، نوع تاسیسات بکار رفته ، مسیر تاسیسات ، وضع موجود ساختمان و بررسی دقیق آنها جهت تهیه یک نقشه دقیق برای شروع بازسازی و برآورد هزینه های مربوطه که باید توسط مهندسین این کار صورت پذیرد .

در مرحله بعد می بایست طراحی سه بعدی برای تک تک فضاهای بنای شما تهیه گردد و در اختیار شما قرار گیرد این مرحله بدین منظور انجام می پذیرد که جانمایی فضا ها و متریال برای مهندسین و کار فرما ملموس گردد و نیاز به تغییرات برای رسیدن به طراحی ای مطلوب تر در همین مرحله انجام می پذیرد کارفرما باید در قرارداد طراحی این بند را اضافه نماید که تا سه مرحله تغییرات در طراحی سه بعدی در زمان پروسه طراحی باید توسط معمار و یا طراح براساس نیاز و نظر کارفرما انجام پذیرد تا کارفرما بتواند به نیاز و محیط مورد نظر خود دست پیدا کند . طراحی مهم ترین بخش در مسیر پروژه بازسازی ساختمان مسکونی می باشد چرا که براساس طرح تهیه شده است که برنامه ریزی ها و خرید متریال ها انجام می شوند و اگر در این مرحله دقت و توجه لازم صورت نپذیرد شما به نتیجه مطلوبتان دست پیدا نخواهید کرد

پس از تهیه طرح های مربوطه و براورد هزینه های هر طرح زمان شروع و اجرای مراحل اصلی بازسازی فرا می رسد در این مرحله کلیه بخش های زايد بنا حذف و تخریب می شوند و تمام بخش های اسیب دیده در تاسیسات جمع آوردی می گردند و در واقع در این مرحله که اولین مرحله از مراحل بازسازیه یک ساختمان مسکونی می باشد تمام تخریب های مربوطه انجام می پذیرد و بنای مسکونی لخت می گردد این مرحله به شما امکان دسترسی به تمام تاسیسات مخفی ساختمان را می دهد تا امکان تعمیر و یا تعویض انان را داشته باشید .

در مرحله بعد اجرای متریال ها و یا بخش هایی که براساس طرح در وضع موجود وجود نداشته اند و اکنون قرار به ساخت و ایجاد انها است شروع می شود مانند ساختن لاندری روم یا تغییر محل تیغه های داخلی و پس از آن اجرای گچ کاری ها سقف های کاذب و کاشی سرامیک و سنگ کف .

این مرحله یکی از با اهمیت ترین مراحل بازسازی است چرا که عدم دقت کافی و یا عدم توانایی تیم اجرایی در اجرای باکیفیت متریال خریداری شده می تواند منجر به نابودی تمام زحمات و هزینه های شما برای تهیه تمام متریال های خریداری شده تان گردد برای این منظور به شما پیشنهاد می کنیم که حتما با یک تیم مجرب کار را آغاز نمایید تا در مسیر بازسازی ساختمان مسکونیتان متحمل ضرر های چند برابری مالی نشوید . دقت در کیفیت اجرا و کادر مجرب اجرا برای شما این مهم را به همراه می آورد تا نزدیک ترین نتیجه را به طرح مورد نظرتان بدست آورید .

و در مرحله اخر نوبت نقاشی و دکور های ساختمان شما فرا می رسد . این دکورها عبارتند از در و کابینت ها ، کمد ها ، کاغذ دیواری و دیگر دکور هایی که براساس طرح اولیه شما برای ساختمان مسکونی شما لحاظ شده اند و مرحله نهایی بخش دکوراسیون و چیدمان می باشد .

نکته بسیار با اهمیت در پایان این مطلب ان است که انجام هدفمند و برنامه ریزی شده و منظم پروسه های مذکور و بهره مندی از کادر اجرایی حرفه ای و با تجربه به شما کمک می کند تا بدون اتلاف وقت و هزینه روند بازسازی ساختمان مسکونی خود را به انجام برسانید.

جناب آقای سینا زروان نویسنده مقالات متعدد معماری می باشند که در این وب سایت مقالات ایشان به صورت انحصاری انتشار می یابند