banaafra@gmail.com 02122751170
هر آنچه درباره بازسازی منزل باید بدانیم

هرآنچه که درباره بازسازی منزلتان لازم است بدانید

در این مقاله می خواهیم به هرآنچه که درباره بازسازی منزلتان لازم است بدانید بپردازیم.از بازسازی تاسیسات برقی و لوله کشی گرفته تا تک تک مراحلی که در یک بازسازی به ترتیب باید انجام شوند. در خصوص نحوه انتخاب پیمانکار و تعریف مدیریت پیمان با شما صحبت می کنیم.از ترفند های کاهش هزینه های بازسازی تان به همراه بسیاری موضوعات دیگر با شما صحبت خواهیم کرد . پس در ادامه همراه ما باشید.

بازسازی ساختمان و نوسازی تاسیسات

ساختمان هایی که معمولا سن ساخت در آنها بیش از ده سال می باشد معمولا بدلیل استحلاک بنا نیازمند بازسازی در بخش تاسیسات می شوند . این امر شامل تغییر لوله کشی تعویض کابل ها و یا کلید پریز ها و عواملی از این قبیل است زمان بازسازی تاسیسات ساختمان بهترین موقعیت برای تغییر در دیگر بخش ها نیز می باشد . چرا که ساختمان یا واحد مسکونی نیازمند تخریب جدی خواهد بود. بدین دلیل که تاسیسات در دل بنا قرار دارند . برای دسترسی به آنها برای تعویض و یا تعمیر نیاز به تخریب جدی تری است . این خود موجب نیاز به تعویض متریال های زیادی اعم از کاغذ دیوار یا متریال کف بنا می شود .

مدت زمان بازسازی منزل و ساختمان چقدر است

همان طور که در مطالب قبل خدمت شما اعلام کردیم ، هر واحد مسکونی بنا به شرایط و نیاز های خود نیازمند تغییرات مختص به خود می باشد . این امر باعث می شود جدول زمانبندی اجرا در هر واحد نسبت به دیگری متفاوت باشد . ولی به طور کلی از کمترین زمان حدود شش روز و تا بیشترین زمان حدود سه ماه بازه زمانی برای بازسازی متغیر است .

مراحل بازسازی منزل به چه صورت است

در بازسازی اصولی یک واحد مسکونی موارد زیر به ترتیب انجام می شوند .
اول بازدید و برداشت پلان واحد و شنیدن نظرات و خواسته های کارفرما.
دوم طراحی سه بعدی جهت تهیه برنامه ریزی اجرایی.
سوم تخریب کف ، سقف ، دیوار ها در صورت نیاز.
چهارم تعویض و یا تعمیر تاسیسات واحد و یا تغییر محل قرارگیری آنها در صورت نیاز که در طراحی لحاظ شده است.
پنجم کفسازی سرویس ها و آشپزخانه.
ششم عایق بندی.
هفتم اجرای سقف ها در صورتی که در طراحی دیده شده باشد.
هشتم تعویض پنجره ها.
نهم گچ کاری دیوارها و سقف ها.
دهم اجرای سنگ ، سرامیک و کاشی .
یازدهم انجام تزییناتی که باید قبل از نقاشی اجرا شوند.
دوازدهم نقاشی.
سیزدهم صاب زنی کف در صورت نیاز.
چهاردهم نصب سرویس های بهداشتی و دیگر تاسیسات.
پانزدهم اجرای تزیینات چوبی مانند دکورها ، کمد ها ، درها ، کابینت و ... .
شانزدهم دکوراسیون در صورتی که در قرارداد ذکر شده باشد.

مراحل بازسازی خانه

شرایط بازسازی خانه

شرایط بازسازی خانه هم یکی از موضوعات با اهمیت در روند و زمان اجرای پروژه بازسازی است . موقعیت مکانی ساختمان ، شرایط همسایگی واحد مسکونی ، کاربری ساختمان و عواملی از این قبیل ، از جمله شرایط تاثیر گذار بر روند بازسازی خانه شما خواهند بود .

ایده برای بازسازی

ایده برای بازسازی منزل در واقع هسته اصلی در امر بازسازی است . تمام مراحل کار منوط به این مهم است . ایده و طراحی همچون برنامه ای مدون عمل می کند که موجب رسیدن به نتیجه مطلوب و دلخواه شماست .

بازسازی خانه های قدیمی

خانه های قدیمی به سه دسته تقسیم می شوند : خانه های قدیمی که هنوز قابل سکونت هستند . خانه های قدیمی متروکه . دسته سوم خانه هایی هستند که با اینکه سن بنا نسبت دیگر دسته ها بالا نیست ولی بدلیل کیفیت ساخت دچار استهلاک زیاد و یا زود هنگام شده اند . همگی اینها نیازمند بازسازی جهت حفظ و نگهداری و استفاده می باشند .

بازسازی خانه قدیمی در نیاوران

بهترین شرکت های بازسازی کدام هستند

بهترین شرکت های بازسازی به آن دسته از شرکت های معماری اتلاق می شود که نتنها در زمینه های طراحی و ساخت فعال هستند . بلکه سابقه بالا در انجام پروژه های متعدد و متنوع دارند . تنوع اجرا در طراحی و ساخت بنا های بزرگ تا بازسازی های سازمانی و مسکونی منجر به کسب تجربه ای ارزنده در این چنین مجموعه های معماری شده است . که باعث کاهش هزینه های اجرایی و همچنین کاهش خسارات احتمالی می گردد . انتخاب این مجموعه ها انتخاب بهتری برای بازسازی خواهد بود .

مزیت انتخاب این نمونه از شرکت ها جهت بازسازی واحد های مسکونی توسط کارفرمایان بقدری از اهمیت برخوردار است که اگر ساده آن را مطرح نماییم در بسیار موارد به نسبت کار با مجموعه های کم تجربه هزینه بازسازی و موارد حاشیه ای آن به حدود ۳۰ درصد کاهش خواهد داشت . کیفیت اجرایی نیز بر همین اساس افزایش خواهد یافت .

بازسازی خانه های قدیمی با کمترین هزینه

یک مجموعه معماری و مهندسی موفق ، مجموعه ای است که بتواند بر آورد صحیحی در زمان طراحی از هزینه های اجرایی داشته باشد . بتواند مدیریت صحیحی بر روی هزینه ها داشته باشد . یکی از مزیت های یک مجموعه حرفه ای معماری این می باشد که هزینه فعالیت های اجرایی توسط آنها از هزینه های اجرایی همان کار توسط یک فرد عادی کمتر باشد .

دکوراسیون در فرمانیه

بازسازی خانه های کوچک

روند بازسازی خانه های با مساحت کم بسیار متفاوت از بازسازی خانه های با مساحت بالاست . در خانه های کوچک در نظر گرفتن نکات جزیی و ریز بینی در ترکیب ها و فضا سازی ها از اهمیت و اولویت بیشتری نسبت به خانه های بزرگ بر خوردار است . رنگ بندی هارمونی رنگ ها با اجسام در این خانه ها بسیار با اهمیت تر است . موارد بسیاری در طراحی خانه های کوچک باید در نظر گرفته شود که شاید خیلی از آنها در خانه های بزرگ حتی در نظر هم قرار نخواهند گرفت .

معمولا اینها سوالاتی است که مطرح می شوند :
می خواهم خانه ام را ارزان بازسازی کنم ولی نمی دانم چه کار باید انجام دهم ؟
هزینه بازسازی خانه من چقدر می شود ؟
بدنبال یک مجموعه حرفه ای برای بازسازی خانه ام هستم ولی نمی دانم چه ویژگی ای باید داشته باشند ؟

و بسیاری سوالات دیگر که در این مقاله به تمام این سوالات پاسخ دادیم پس اگر هنوز این سوالات برای شما مطرح است خواهش می کنیم که مجدد مطالب این مقاله را از ابتدا مطالعه کنید چرا که تلاش کردیم پاسخ سوالات شما را در این مقاله به شما تقدیم کنیم . رفع دغدغه های فکری شما و بالا بردن سطح آگاهیتان نسبت به امر بازسازی هدف از تهیه این مقاله بوده است .

بازسازی خانه کوچک

آیا می دانید تفاوت بازسازی خانه ، نعمیر
و نوسازی در چیست؟

جواب این سوال این است که نوسازی خانه یعنی دوباره ساختن . بدان معنی که برخی زمان ها انقدر حجم تغییرات در خانه بالاست که گاهی فقط اسکلت ساختمان باقی می ماند . همه چیز در آن از نو ساخته می شود . برخی زمان ها هم حجم تغییرات بقدری کم است که به آن بجای بازسازی تعمیر خانه می گویند . اختلاف این دو حالت را به اصطلاح همان بازسازی می گویند که دو مورد قبل را هم در دل خود دارد .بازسازی خانه بیشتر شبیه به نازک کاری است . هر کاری که بعد از سفت کاری در یک ساختمان با سال ساخت بالا بالا و یا حتی نوساز انجام بشود اطلاق می گردد .

از مسایل مهم در بازسازی موضوع قرارداد است . میزان بازسازی منزل شما هرچقدر هم که کم باشد حتما برای ان قرارداد امضا کنید . چرا که قرارداد سندی است بین کارفرما و پیمانکار که از هر گونه سو استفاده جلوگیری می کند و به واسطه قرارداد ، پیمانکار موظف خواهد بود بازسازی منزل شما را با کیفیت مد نظر تحویل دهد .

اگر می خواهید بازسازی خانه تان را خودتان انجام دهید و در ذهنتان این است که برای آن چه کاری باید انجام دهید ؟ باید در جواب به شما بگوییم که حتما در ابتدای کار و پیش از شروع و اقدام به هر کاری طرح کاری را که می خواهید انجام دهید آماده کنید . طرح کار شما قلب و هسته اصلی در بازسازی خانه شما خواهد بود . بعد از آن بیایید و تک تک کارهایی را که لازم است انجام دهید روی کاغذ بیاورید . حال زمان آن رسیده که بدنبال پیمانکارانی بگردید که صلاحیت و توان انجام کار های مد نظر شما را داشته باشند . بعد از همه این کارها می توانید متریال مد نظرتان را تهیه کنید و قدم برای شروع کار بگذارید .

خیلی وقت ها در حین باز سازی یک اتفاقی می افتد که شما را غافلگیر می کند مثلا لوله کشی جز لیست بازسازی شما نبوده ولی در حین بازسازی متوجه می شوید مجبور به انجام ان هستید . بازسازی منزل توسط خودتان یک سری معایبی هم دارد که به عنوان مثال می توانیم این را بگوییم که بدلیل اینکه اطلاعات فنی و تخصصی زیادی همه ما در همه مسایل نداریم معمولا سرمان در بسیاری از این کارها کلاه می رود . مثلا در مورد همین موضوع لوله کشی پیمانکار ارزان ترین و بی کیفیت ترین لوله و اتصالات را تهیه می کند و بدون رعایت اصول و استاندارد های لازم کار را اجرا می کند که خود همین موضوع باعث می شود دو یا سه سال دیگر مجدد مشکل پیدا کنید و مجبور به بازسازی مجدد و هزینه ناخواسته ای شوید که اصلا انتظار انرا نداشته اید .

آیا تا به حال شنیده اید یا دیده اید افرادی را که خانه خود را بازسازی کرده اند و بعد از چند سال متوجه می شوید که از امر تعمیرات بازسازیشان دیگر خسته شده اند ؟ می گویند این خانه مدام خرج دارد . چرا که زمانی که بازسازی کرده اند تا به امروز مدام ساختمانشان خرج روی دستشان گذاشته است .موضوع بازسازی برخلاف تصور سنتی موضوعی بسیار مهم و حساس است . نباید با آن به سادگی برخورد شود .

فرق بازسازی و نوسازی چیست

مدیریت پیمان چیست

یک از روش های مورد توجه در بازسازی ، روش مدیریت پیمان است . در این روش یک نفر یک شرکت به عنوان متخصص در میان کارفرما و پیمانکاران جزء قرار می گیرد .ایشان به تمامی کارها نظارت می کند . در حقیقت یک متخصص استخدام می کنید و همه کارها را به ایشان محول می کنید . دیگر نیاز نیست حتی با پیمانکاران قراردادی ببندید . یا مدام در این فکر باشید که به چه موضوعاتی باید در بازسازی دقت نمایید تا در آینده دچار مشکل نشوید . همه این کارها را مدیر شما انجام می دهد . در عوض تمام خدماتی که به شما می دهد درصدی از هزینه های بازسازی شما را دریافت می کند . هر چند در این روش مدیریت قرارداد ها کاریست که انجام می دهد ولی در عرف بازار به عنوان پیمانکار در قرارداد با شما شناخته می شود . بستن قرارداد با پیمانکاران از مهم ترین بخش ها در روند بازسازی است . در واقع این پیمانکار است -مدیر پیمان- که به شما پیشنهاد می دهد که از چه مصالح و متریالی استفاده کنید . طرح بازسازی خانه چطور باشد . یا اینکه چه اکیپ های در چه زمان هایی برای بازسازی ، کار کنند با صرفه تر و صحیح تر است .

در نتیجه با توجه به اهمیت بازسازی منزل شما اولین کسی که برای بازسازی باید با او در ارتباط قرار بگیرید پیمانکاری است که طرح بازسازی شما را به شما ارايه دهد .

مدیریت پیمان یا پیمان مدیریت

ترفندهای کاهش هزینه و زمان بازسازی

1.خرید موارد اولیه بسیار مهم است. تورم، باعث میشه مواد اولیه با گذشت زمان افزایش قیمت داشته باشند. پس باید تا حد امکان مواد اولیه در ابتدای کار خریداری بشوند.
2. انجام طراحی های بازسازی آشپزخانه و پذیرایی خیلی مهم است اگر قبل از شروع کار انجام نشده باشد ، باعث اتلاف وقت و هزینه خیلی زیادی میشود .
3. هر بخشی از روند بازسازی باید توسط یه نیروی کاری انجام بشود. تغییر ایشان در طول دوره بازسازی، فقط هزینه ها را افزایش میدهد. این هزینه ها میتوانند شامل دوباره کاری هم باشند.
4. گپ زمانی در روند بازسازی در خیلی از جاها به معنای افزایش هزینه هاست. بعضی از گپ ها از طرف کارفرما وارد میشود مانند عدم تسویه حساب به موقع. بعضی از وقفه ها هم از طرف نیروی کار یا پیمانکار وارد میشوند مثل عدم شروع به موقع کار.
5. انتخاب نیروی کار حرفه ای، میتونه هزینه های رو بطور ملموسی کاهش بده. .
6. خرید مواد اولیه قبل از شروع بازسازی نه تنها باعث کاهش هزینه بازسازی خانه میشود ، بلکه باعث صرفه جویی در زمان هم میشود. به این صورت که نیروی کاری که شروع بکار میکند تمامی مواد اولیه مورد نیاز خودش رو دارد و نیازی نیست دیگر زمانی را صرف خرید کند. البته این رو هم باید در نظر گرفت که خرید مواد اولیه باید با مشورت پیمانکار انجام بشود . فضای کافی برای نگهداری آنها را هم باید داشته باشید .
7. رعایت همپوشانی ها مدت زمان بازسازی رو خیلی کم میکند. این موضوع رو پیمانکاران ماهر رعایت میکنند . همین موضوع باعث تفاوت زمان بازسازی توسط ایشان به نسبت با بقیه پیمانکاران میشود. .
8. تا میشود باید گپ های زمانی کاهش پیدا کند. بعضی از گپ ها مثل گپ های حاصل از سرمای هوا تغییر ناپذیرند و تا حدودی نمیشود ازشان جلوگیری کرد . ولی بعضی از گپ ها مثل مشاجرات بین کارفرما و پیمانکار و نیروی کار قابل پیشگیری هست . میشود از آن جلوگیری کرد.
9. استفاده از مصالح با کیفیت و غیر برند میتواند هزینه ها رو کاهش بدهد . مثلا یی لوله زانویی برند میگیرید ۴۵ هزار تومان ولی همون کیفیت رو میتوانید با یک جنس غیر برند به قیمت ۲۵ هزار تومان هم داشته باشید . در اینجا خوب است که از جنس غیر برند استفاده بشود ولی باید با قیمت ها آشنا باشید .
10. قیمت گیری از چند جای مختلف انجام بشود و فقط به یک قیمت بسنده نشود. مخصوصا در مورد مصالح که بخش زیادی از هزینه ها را در بر میگیرد. .


مطالب مرتبط

در صورتی که تمایل دارید مطالب بیشتری را در این زمینه مطالعه بفرمایید . می توانید از طریق کلیک بر روی لینک به مطالعه مطالب زیر بپردازید.

نحوه محاسبه هزینه های بازسازی ساختمان

بازسازی یک منزل مسکونی چه مراحلی دارد

خودآموز دکوراسیون داخلی

قواعد و اصول چیدمان منزل

ده نکته بسیار مهم برای دکوراسیون خانه های کوچک

بازدید از دکوراسیون داخلی پنت هاوس یک برج ساحلی لوکس در آمریکا

بازدید از دکوراسیون داخلی یک ویلای سوپر لوکس و مدرن در آمریکا

سینا زروان

جناب آقای سینا زروان نویسنده مقالات متعدد معماری می باشند که در این وب سایت مقالات ایشان به صورت انحصاری انتشار می یابند